Wycieczka do Malborka 23.08.2014

W sobotę 23.08.2014 r. dzieci i kilkanaścioro dorosłych ( w sumie 91 osób)zamieszkujących naszą parafię wyjechało o godz. 9.00 sprzed kościoła w Trutnowach na wycieczkę do Dino Parku w Malborku. Jak wyglądał Tyranozaur? Czy był większy od Diplodoka? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskali uczestnicy wycieczki. Na miejscu, przez kilka godzin, spacerowali pomiędzy figurami dinozaurów. Pogłębili swoją wiedzę na temat tych prehistorycznych gadów, biorąc udział w prelekcji, gdzie każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była drobnym upominkiem. Najwięcej emocji wzbudziły jednak seanse w kinie 5D, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu poczuć można było wstrząsy, dym, wiatr i wodę. Ponadto dzieci bawiąc się w archeologów odkopywały szkielet dinozaura, pokonywały laserowy tor przeszkód, lub próbowały swoich sił w Parku Linowym. Wracając grupa skorzystała z gościnności Bosmana z Mariny w Błotniku. Czekało tam płonące ognisko i kiełbaski z grila. Po spożyciu ciepłego posiłku do wspólnego śpiewania zainspirował ks. Proboszcz Wiesław, przygrywając na akordeonie. Wspólnie przeżyty, piękny dzień zakończono odśpiewaniem Barki i wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. Po powrocie do swojej miejscowości, każde dziecko otrzymało odblask, który przypominać im będzie o zasadach bezpieczeństwa, nie tylko na wycieczkach. Dziękujemy Panu Bogu, Gminie Cedry Wielkie z wójtem Panem Januszem Golińsklim, Sołtysom: Trutnowa- Pani Bożenie Myszk i Miłocina-Pani Renacie Olechnowicz oraz radnej gminy  Pani Katarzynie Sikora za pełen wrażeń, niezapomniany dzień kończących się wakacji. (K.S. i X.W.P.)