Pielgrzymka do Lichenia

IMG_4992W dniu 4 października 2014 r. wierni z naszej Parafii pod opieką Księdza Proboszcza udali się na pielgrzymkę do Lichenia.

Wczesnym rankiem w dobrych nastrojach wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po drodze odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Ksiądz Proboszcz tamtejszej Parafii przybliżył nam historię  sanktuarium i cudownej figury Matki Bożej. Ponieważ do tego miejsca pielgrzymowali król Jan III Sobieski i Napoleon, nie mogło zabraknąć parafian z Trutnów. Po krótkiej modlitwie, dotarliśmy  do Lichenia, gdzie o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej koncelebrowanej miedzy innymi przez naszego Proboszcza Ks. Wiesława Philipa.

W trakcie pielgrzymki modlitewnie przeszliśmy Kalwarię Licheńską, umieszczoną w zbudowanej kamiennej górze, odwiedziliśmy cudowne źródełko, a co niektórzy dotarli na licheńską wieżę, skąd można było podziwiać przepiękny widok na Sanktuarium. (dla tych co nie byli – kilka zdjęć).

Na zakończenie odwiedziliśmy Kaplice w Lesie Grąblińskim, gdzie ukazała się Maryja. Tam mieliśmy okazję zobaczyć głaz z odciśniętymi śladami stóp Matki Bożej.

Z modlitwą i śpiewem wróciliśmy do Trutnów, pełni wrażeń, ale przede wszystkim szczęśliwi z możliwości zaniesienia własnych spraw, trosk i próśb przed cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Żadne słowa nie oddadzą tej wspaniałej atmosfery wspólnego pielgrzymowania, zwłaszcza do tak niesamowitego miejsca pod względem duchowym, jak również architektonicznym – będącym dziełem starania Ks. Eugeniusza Makulskiego MIC.

Więcej na temat Sanktuarium można przeczytać i zobaczyć na stronie  http://www.lichen.pl/pl/221/bazylika