Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy – 31.05.2015

1.  Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy.

2.  W czwartek – 4 czerwca – przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej –          „Boże Ciało”. O g. 1000 Msza św. z procesją eucharystyczną do tradycyjnych czterech ołtarzy.         Po procesji ok. g. 1230 Msza św. recytowana.

3.  Zarówno trasa procesji jak i rozmieszczenie ołtarzy zostaje takie same jak w roku ubiegłym.        Dlatego bardzo prosimy o przystrojenie domów oraz o sąsiedzką pomoc przy budowie ołtarzy. Ołtarze przygotowują tak jak w latach poprzednich:
I    –  mieszkańcy wsi Trutnowy z dawną „dwójką”;
II  –  mieszkańcy Wróblewa;
III –  mieszkańcy Trutnowa z dawnej „jedynki” oraz P. Wiktor Wrzeciono z sąsiadami;
IV –  mieszkańcy Miłocina

4.  Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na      próbę niesienia poduszek i sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o g. 1800. Nasze panie prosimy o pomoc w przygotowaniu dziewczynek. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych.
Wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po wieczornej Mszy świętej!
Wiemy, że nasi parafianie pochodzą z różnych stron Polski. Byłoby pięknie, gdyby w czasie procesji Bożego Ciała, chociaż delegaci zaprezentowali swoje stroje regionalne.

Przez cały tydzień z okazji oktawy „Bożego Ciała” odbywać się będzie procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o g. 1800. W niedzielę, która przypada w oktawie „Bożego Ciała”, procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o g. 1200.

5.  Przez cały miesiąc czerwiec odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo odprawiamy zawsze po wieczornej Mszy św.

6.  Na ręce „Młodej Pary” – Eweliny i Krzysztofa składamy podziękowanie za przygotowanie naszej świątyni do pełnienia Eucharystii w nowym tygodniu  „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Jakuba i Anny Benedyk.

7.  Za tydzień przed kościołami odbywać się będzie zbiórka do skarbonek na potrzeby budowy „Świątyni Opatrzności Bożej” w Warszawie.

8.  Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Intencje Mszy Świętych

Niedziela:  31. 05.
830   ++  Zofię i Jana Szczepańskich
1030  (Wróblewo)   dziękczynna za wnuki: Magdalenę, Nikodema, Martę i Lenkę