Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 21.06. 2015 r.

1.   Zbliża się Zakończenie Roku Szkolno – Katechetycznego. W piątek – 26 czerwca o g. 900 na Mszę św. zapraszamy uczniów naszej szkoły, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców. Po Mszy św. przejdziemy do szkoły, gdzie ok. g. 945 rozpoczną się uroczystości zakończenia roku

2.   Przypominamy, że do końca czerwca po wieczornej Mszy św. o g. 1800 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – „Czerwcowe”.

3.   W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. Wigilijna  z uroczystości we wtorek o g. 1800

4.   W piątek – 26 czerwca – rozpoczyna się Peregrynacja Figury M. B. z Lourdes na Żuławach. O g. 1900 w Wiślinie powitamy Figurę M.B. z Lourdes i uroczyście wprowadzimy do kościoła ….       Zakończenie peregrynacji w niedzielę o g. 1200 w Wiślinie!

5.   W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Św. Apostołów Piotra  i Pawła. Sumę o g. 1300 odprawi i Słowo Boże wygłosi  Dziekan Dekanatu Żuławy Steblewskie Ks. Kanonik  Janusz Mathea.
Liturgię Mszy św. swoim śpiewem ubogaci Kaszubski Zespół Śpiewaczy „Redzanie”.
Po zakończeniu uroczystości w kościele – na parkingu – będzie okazja do spotkania przy kawie, ciastku i „nie tylko”! (Ciasta organizujemy podobnie jak w roku ubiegłym i zanosimy do szkoły).

6.  Wczoraj nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Arlety Wasilewskiej. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Grzegorza i Beaty Wolszczak.

7.  Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8.  Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Wiesława Pieńkosz, zamieszkałego Trutnowy, ul. Ziemiańska 2/6. Przeżył 68 lat.
Wieczny odpoczynek …

Intencje Mszy Świętych

Niedziela: 21. 06.
830   ++  Stanisława, Tomasza, Piotra Lechmyc