Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – 20. 11. 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA

KRÓLA  WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Za tydzień Pierwsza Niedziela  Adwentu, która rozpocznie nowy Rok Kościelny.  Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, ale także oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2.   W czasie Adwentu w dni powszednie odprawiamy Msze św. wotywne o NMP – „Roraty”.  W naszej parafii „Roraty” będziemy odprawiali: W poniedziałki i wtorki o g. 630 rano !!! W pozostałe dni „Roraty” o g. 1700.
  3. W „Kalendarzu Liturgicznym” ostatniego tygodnia „Roku Kościelnego” będziemy obchodzili wspomnienia:
    w poniedziałek – Ofiarowanie NMP;
    we wtorek – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
    w czwartek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  4. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. W tym roku cena małej świecy wynosi 6 zł. a dużej świecy 16 zł.
  5.    Młodzież  „do bierzmowania” zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Na spotkaniu młodzież otrzyma specjalne plansze na „Roraty”! Dzieci „pierwszokomunijne”  te same plansze otrzymają w niedzielę po Mszy św. o g. 1200!
  6.   Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Tomasza i Marzeny Oleksy. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Janusza i Hanny Karnat.
  7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela:– 20. 11.
830 ++  Bogumiłę, Jana, Andrzeja
1030 (Wróblewo)  ++  Rodziców i wszystkich krewnych
1200 w intencji Dominika i jego Rodziców  (CHRZEST)