Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 09. 09. 2018 r.

1. Dzisiaj, w czasie Mszy św. o g. 1200, uroczyście pobłogosławimy nasze najmłodsze dzieci oraz poświęcimy ich „tornistry – plecaki” z przyborami szkolnymi. Będziemy się także modlili w intencji ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– w czwartek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i dra Kościoła;
– w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej;

3. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy  „Żywy  Różaniec”. Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic.

4. W sobotę – 8 września – obchodziliśmy „Dożynki Gminne” w Cedrach Wielkich. Natomiast w sobotę – 1 września – dziękowaliśmy panu Bogu za tegoroczne zbiory także w „Dożynkach Gminy Suchy Dąb” w Wróblewie. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę przed Panem Bogiem za tegoroczne „Dary Ziemi”, a naszym rolnikom za ich ciężką pracę na roli.
Za wszystko i wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

5. Natomiast w sobotę – 22. września – o g. 1200 uroczystą Mszą św. dziękczynną za zbiory w naszym kościele, rozpoczną się „Dożynki Parafialne” Sołectw: w Trutnowach, Miłocinie i Stanisławowie.  Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu,  oraz do wspólnej zabawy!

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina „Młodej Pary”  Kopeć – Ehm. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie „Pary Młodej” Nowotarska – Plichta.

7. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa niedzielnego” .

Intencje Mszy świętych

Niedziela:– 09. 09.
830 ++  Rodziców Genowefę i Jana Burek
1030 (Wróblewo) + Stanisława Pawłowicz
1200 ++ Zofię i Feliksa oraz rodziców Buczkowskich i Zdanowskich

Poniedziałek:– 10. 09.
!730o szczęśliwą operację i powrót do sił dla męża i ojca Jana Heleniak

Wtorek:– 11. 09.
!730 o łaskę zdrowiai opiekę i opiekę Matki Najświętszej dla Aleksandry Ordowskiej

Środa:– 12. 09.
1800 o szczęśliwą podróż i pobyt w Hiszpanii dla Jadwigi i Mieczysława Pohl

Czwartek:– 13. 09.
1800 (Wróblewo) w pewnej intencji i za wszystkie matki

Piątek:– 14. 09.
1800 ZA  PARAFIAN – oraz w int. odbudowy wieży naszego kościoła

Sobota:– 15. 09.
1500 ślubna: Nowotarska – Plichta
1800 ++ Józefę, Andrzeja, Stanisława i Franciszkę

Niedziela:– 16. 09.
830 
++ Rodziców: Teofila, Marię i Józefę Grudnowskich
1030 (Wróblewo)Irenę Węsierską w 4 r. śmierci
1200 ++  Rodziców: Zofię i Władysława Niemiec oraz szwagra Zbigniewa Mariankowskiego

Poniżej fotorelacja z  pobłogosławienia najmłodszych dzieci oraz poświęcenia ich „tornistrów – plecaków” z przyborami szkolnymi.
Życzymy samych sukcesów szkolnych.