Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 16. 09. 2018 r.

1. Dzisiejsza XXIV Niedziela Zwykła jest obchodzona jako „Dzień Środków Społecznego  przekazu”. Dzisiaj także odbywa się „Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę”.

2. W przyszłą sobotę – 22. września – o g. 1200 uroczystą Mszą św. dziękczynną za zbiory w naszym kościele, rozpoczną się „Dożynki Parafialne” Sołectw w: Trutnowach, Miłocinie i Stanisławowie. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu, ludziom pracującym na roli, oraz do wspólnej zabawy!

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– we wtorek święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
w czwartek wspomnienie Św. Męczenników Koreańskich;
w piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W przyszłą niedzielę – 25 września – w łączności z XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Polska odnawia małżeńskie śluby”, odnowimy przysięgę małżeńską także w naszej parafii. Małżonków zachęcamy, by w czasie Mszy św. usiedli obok siebie. Będziemy odnawiali przysięgę w czasie każdej Mszy św.

5. Za tydzień po Mszy św. o g. 1200 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, a także dzieci, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.
Natomiast spotkanie młodzieży do „bierzmowania” odbędzie się w piątek po Mszy św. o g. 1800. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa !!!

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina „Pary młodej”  Plichta – Nowotarska. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać” Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Tadeusza i Mari Nowomiejskich.

7. Rozpoczął się montaż konstrukcji wieży naszego kościoła! Bezpieczeństwo tych prac polecamy w modlitwie Panu Bogu; a ich sfinansowanie „hojności”  naszych parafian oraz wszystkim, którzy zechcą nam pomóc. Za dotychczas złożone ofiary na rekonstrukcję i odbudowę wieży składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

Niedziela:– 16. 09.
830 ++  Rodziców: Teofila, Marię i Józefę Grudnowskich
1030 (Wróblewo) + Irenę Węsierską w 4 r. śmierci
1200 ++ Rodziców:Zofię i Władysława Niemiec oraz szwagra Zbigniewa Mariankowskiego