Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła . – 11.11.2018 r .

1. W dzisiejszą XXXII Niedzielę Zwykłą obchodzimy w Polsce „Narodowe Święto Niepodległości”.  Dzisiaj przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie w intencji  naszej Ojczyzny!

2. II  Masza św. wspólna za zmarłych w naszej parafii zostanie odprawiona we wtorek – 13 listopada o g. 1800 w Trutnowach.
Można jeszcze składać karteczki na Msze św. wspólne  i wypominki.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro wspomnienie  Św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– we wtorek wspomnienie  Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
– w sobotę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

4. Zbliża się Niedziela Chrystusa Króla, która jest patronalnym świętem Gdańskiego Seminarium Duchownego. Z tej okazji, w niedzielę – 2. grudnia – w naszej parafii odbędzie się zbiórka na tacę, która jak co roku będzie przeznaczona na nasze Gdańskie Seminarium Duchowne!

5. Podobnie jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny do naszych domów rozniosą Panie i Panowie, którzy zbierają ofiary na potrzeby naszej parafii. Opłatek zostanie dostarczony każdej rodzinie. W razie czyjejś nieobecności w domu, opłatek będzie można nabyć w zakrystii lub w naszym biurze parafialnym.

6. Zbliżają się  kolejne płatności za wykonane prace przy naszym kościele. Dlatego bardzo proszę o dokonywanie wpłat na konto budowy wieży, by prace mogły posuwać się dalej i gorąco dziękuję tym, którzy tych wpłat już dokonali.  Dziękuję także  „Ofiarodawcom Anonimowym”.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P.  Marii Czerepak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie  P. Waldemara i Teresy Płatkowskich.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

Niedziela:– 11. 11.
 + Anieli Sulej z okazji urodzin
1030 (Wróblewo) ++  Artura, Wacława, Helenę, Grażynę, Michała, Erharda oraz wszystkich
zmarłych z rodziny Łubiarz i Bendzmer