Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 18. 11. 2018 r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Dzisiaj także Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

2. W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę „Roku Kościelnego” – przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Jezus Chrystus Król patronuje także Gdańskiemu Seminarium Duchownemu. Dlatego nasza parafia będzie wspierała Seminarium nie tylko modlitwą, ale także ofiarą materialną złożoną na tacę, w niedzielę – 2 grudnia br.

3. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny do naszych domów rozniosą Panie i Panowie, którzy zbierają ofiary na potrzeby naszej parafii. Opłatek zostanie dostarczony każdej rodzinie. W razie czyjejś nieobecności w domu, opłatek będzie można nabyć w naszej zakrystii lub w biurze parafialnym.

4. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
III Mszę Św. Wspólną za Zmarłych – odprawimy w naszej parafii we wtorek – 20.11. br. o g. 1800!

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Waldemara i Teresy Płatkowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Mirosława i Agnieszki Płatkowskich.

6. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie!
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1200 spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. Jutro o g. 830 Msza św. w intencji szczęśliwego dokończenia odbudowy naszej wieży.

9. Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Annę Torłop zam. Trutnowy,  ul. Łokietka 29/1. Przeżyła 34 lata.
                                                                     Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 18. 11.
830 ++ zmarłych z rodziny Bzdzikot i Boryczka
1030 (Wróblewo) ++ zmarłych z rodziny Myszk i Dargacz