Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

1. W dzisiejszą – VI Niedzielę Wielkanocną – przypada dzień imienin Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Prośmy w naszych modlitwach, by łaska i miłość Boża oraz ludzka życzliwość towarzyszyły Mu każdego dnia.
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Jutro przypada 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Za Jego pośrednictwem zanośmy prośby do Pana w intencji naszej Ojczyzny oraz o ustanie epidemii koronawirusa.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo przy krzyżach przydrożnych lub kościelnych Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
Natomiast od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. Przypominamy,  że po Mszy św. w dni powszednie odprawiamy nabożeństwo „Majowe” ku czci NMP. W niedziele „Majowe” po Mszy św. o g. 1200.
Dzisiaj po Mszy św. o g. 1200 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

5. Jutro także, z okazji 100. r. urodzin św. Jana Pawła II, o g. 1800w kościele w Cedrach Wielkich, zostanie odprawiona Msza św. i nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej – w darze od Społeczności Gminy Cedry Wielkie. Na uroczystość serdecznie zapraszamy.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Irmgardy Zonek. Składamy im serdeczne  „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Podkowski – Guss.

7. W poniedziałek – 25 maja – przypada 40 r. moich święceń kapłańskich. O g. 1100w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, pod przewodnictwem J.E.Ks. Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla, wraz z pozostałymi kolegami święceń odprawimy Mszę św. dziękczynną za dar Kapłaństwa Chrystusowego. Gościem uroczystości będzie opiekun naszego rocznika w Seminarium  J.E.Ks. Prymas Senior Henryk Muszyński.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 17. 05. – (VI Niedziela Wielkanocna)
830 ++ Zofię i Jana Szczepańskich
1030 (Wróblewo) + Stanisława Pawłowicza w 5. r. śmierci
1200 ++ Rodziców: mamę Helenę, ojca Stanisława Nazimek oraz męża Franciszka Olszewskiego