Ogłoszenia Duszpasterskie – – Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w nocy z soboty na niedzielę – w kościołach stacyjnych odbędzie się nocne czuwanie połączone z modlitwą. Lista kościołów stacyjnych jest wywieszona w naszych gablotach.

3. W „Kalendarzu Liturgicznym” w bieżącym tygodniu obchodzimy:
we wtorek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
– w środę wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury, biskupa ;
– w piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. W sobotę Mszę św. wieczorną o g. 1800odprawiamy jako Mszę św. Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. We wtorek – 26 maja – obchodzimy „Dzień Matki”. W tym dniu w sposób szczególny w modlitwach pamiętajmy o naszych własnych matkach oraz o wszystkich matkach w naszej Ojczyźnie.

6. Przypominamy, że nabożeństwo „Majowe” ku czci NMP odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W tym tygodniu w czasie „Majowego”  odprawiamy także Nowennę do Ducha Świętego.  W niedziele  „Majowe”  po Mszy św. o g. 1200.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Podkowski – Guss. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!  Za upiększenie kościoła kwiatami dziękujemy Paniom z Żywego Różańca. Natomiast na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Iwanowskich.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”

Niedziela: – 24. 05. – Wniebowstąpienie Pańskie
830 ++ Rodziców: Annę i Leona Klawa
1030 (Wróblewo) w pewnej intencji … do Opatrzności Bożej