40 lecie święceń kapłańskich Księdza Proboszcza

25 maja 2020 roku minie 40 lat od dnia święceń kapłańskich Naszego Proboszcza ks. kanonika Zbigniewa Kerlin.

Po maturze w 1974 roku Nasz Proboszcz rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, które ukończył w 1980 roku. Po święceniach, 20 czerwca 1980 roku został wikarym w Parafii pw Św. Marii Magdaleny w Strzepczu, gdzie służył do 1 lipca 1981 roku. Następnie został skierowany do Parafii Św. Barbary w Starogrodzie w diecezji pelplińskiej, gdzie również był wikarym do 30 stycznia 1984 roku. Z tym dniem został przeniesiony do Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Tczewie, skąd 30 grudnia 1988 roku, jako Proboszcza została mu powierzona misja budowy kościoła w Parafii pw. Św. Wojciecha w Redzie, gdzie spędził ponad 26 lat. Decyzją Arcybiskupa, 15 lutego 2015 roku ks Zbigniew Kerlin objął probostwo w Naszej Parafii.

Przez te wszystkie lata posługi kapłańskiej, nie sposób zliczyć ilości ochrzczonych dzieci, udzielonych ślubów, czy celebrowanych pogrzebów. Te wszystkie ważne wydarzenia nie mogą się obyć bez posługi duszpasterskiej.  Najważniejsza jest wspólnota wiernych tworzona przez parafian i swojego duszpasterza. Najbardziej chyba doświadczyliśmy tej jedności, kiedy to koronawirus spowodował, że nie mogliśmy spotkać się w świątyni, która w trakcie Triduum Paschalnego, pomimo, że bez wiernych, to z niewątpliwą więzią owej jedności – o której wspominaliśmy na niedzielnej mszy świętej w składanych podziękowaniach.

W imieniu obecnych parafian, jak również tych, którym ks Zbigniew Kerlin służył, składamy serdeczne podziękowania za trud duszpasterski, za każdorazową możliwość korzystania ze spowiedzi świętej, za mądre i trafne kazania, za wyrozumiałość i zwłaszcza za modlitwę za nas parafian a w szczególności za przykładem Matki Bożej – za nasze matki i żony, ich trud wychowania i opieki nad naszymi rodzinami.

Życzymy dużo łask Bożych, wytrwałości, dobroci i wielu, wielu lat w dobrym zdrowiu.
Szczęść Boże

Poniżej kilka zdjęć z podziękowań w Naszej Parafii