Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020r.

1.  Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Od jutra w Liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
    Dzisiaj przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w kościele w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
    W tradycji ludowej dzisiaj pierwszy dzień „Zielonych Świąt”.
  1.  W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym”będziemy obchodzili:
    – jutro Święto NMP Matki Kościoła;
    – w środę wspomnienie Św. męczenników: Karola Łwangi i Towarzyszy;
    w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    – w piątek wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  1.  Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Boże Ciało”. Więcej szczegółów podamy za tydzień!
  1.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1200na spotkanie zapraszamy rodziców oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.
    Przyjęcie dzieci do  I Komunii  Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę – 28. czerwca o g. 1200 !
  1.  W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne” :  I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Naszych chorych – tych, których zgłosicie przez telefon – odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych.
    Natomiast spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w środę po Mszy św. wieczornej.
  1.  Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Iwanowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać” ! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Zonek – Maliszczak.
  1.  Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

Niedziela: – 31. 05. – Zesłanie Ducha Świętego
830 ++ Stanisława, Zofię, Tomasza, Piotra Lechmyc
1030 (Wróblewo) w pewnej intencji …
1200 + Mariana Maliszczak