Ogłoszenia Duszpasterskie – Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy – 07.06.2020r.

1.  Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy.
  1.  W czwartek – 11 czerwca –  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Boże Ciało”.  W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju nie będzie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii.
  1.  Msze św. w  Boże Ciało  odprawimy według zwyczajnego porządku niedzielnego: o g. 830o g. 1030 w Wróblewie; i o g. 1200. Po każdej Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu  i nabożeństwo dziękczynne. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  1.  Przez cały tydzień  oktawy„Bożego Ciała” odbywać się będzie procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o g. 1800. W niedziele, która przypada w oktawie „Bożego Ciała” procesja odbędzie się po Mszy św. o g. 1200. Dlatego mamy prośbę do rodziców by przygotowali kilka dziewczynek do sypania kwiatów w oktawie Bożego Ciała.
  1.  Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci NSP Jezusa.
  1.  W „Kalendarzu Liturgicznym” w nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzili:
    – jutro wspomnienie  Św. Jadwigi Królowej;
    – w piątek wspomnienie Bł. męczeników: Mariana Góreckirgo, Bronisława Komorowskiego, Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy;
    – w sobotę wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  1.  Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Zonek – Maliszczak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Karnat – Zonek .
  1.  Dzisiaj po Mszy św. o g. 1200na spotkanie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  1.  Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 07. 06. – Najświętszej Trójcy
830 ++ Jana, Irenę Grabowskich
1030 (Wróblewo) ++ Magdalenę, Franciszka Myszk, Agnieszkę Hinz i Andrzeja Leszczyńskiego
1200 o szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i radość życia dla mających przyjść na świat dzieci