Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XIII Ogólnopolski TYDZIEŃ BIBLIJNY, którego hasło brzmi: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy ”.
W ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św. będziemy dziękowali P. Bogu za ten największy dar, jakim jest Jego Słowo, skierowane do ludzi pod postacią Pisma Świętego!

2. Za tydzień „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpocznie się „Tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie także Tydzień modlitw o powołania do każdej służby w Kościele.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– w piątek UROCZYSTOŚĆ Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, i Głównego Patrona Archidiecezji Gdańskiej.
Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Ze względu na epidemie nie możemy przeżywać Uroczystości Św. Wojciecha na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o g. 1200.

5. Od dzisiejszej niedzieli do 2 maja rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie 7 ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. W niedzielę 25 kwietnia br. będzie możliwość wsparcia akcji poprzez ofiary składane do puszek w naszych kościołach.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii przygotowała rodzina Młodej Pary: Woźniak – Wolszczak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie: P. Sławomira i Katarzyny Jedlikowskich.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

8. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Edwarda Góreckiego, zamieszkałego Miłocin 58 A/B. Zmarły Edward przeżył 96 lat. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
                                   Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 18. 04. – (III Niedziela Wielkanocna)
830 dziękcz. w r. urodzin Jadwigi Owsianka z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej
1030 (Wróblewo) dziękcz. w dniu urodzin Wojciecha (P. Organiasta)