Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna „Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. W ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św. będziemy się modlili o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.
Na specjalne „Nabożeństwo Eucharystyczne” w intencji nowych powołań do służby w Kościele 2021; zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. o g. 1800 do Trutnowych; a w czwartek po wieczornej Mszy św. o g. 1800 do Wróblewa.

2. Dzisiaj obchodzimy także:
– Ogólnopolskie i Archidiecezjalne uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha;
– XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców (inicjatywa MIVA Polska);
– Dzień Modlitw o Urodzaje z racji czci oddawanej Św. Markowi, ewangeliście;
– na Pomorzu akcja „Pola Nadziei 2021”- zbiórka na hospicja .

3. W sobotę rozpocznie się miesiąc Maj – poświęcony czci NMP. Nabożeństwa „Majowe” w dni powszednie będziemy odprawiali na zakończenie Mszy św. wieczornej o g. 1800W niedziele „Majowe” po Mszy św. o g. 1200.

4. Z „Dni Eucharystycznych” w tym tygodniu obchodzimy jedynie I Sobotę miesiąca. Pozostałe Dni Eucharystyczne w następnym tygodniu. Naszych chorych odwiedzimy w piątek – 7 maja – w godzinach przedpołudniowych.

5. W Poniedziałek – 3. Maja – przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawimy wg zwykłego porządku niedzielnego.

6. Nasz kościół na pełnie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Sławomira i Katarzyny Jedlikowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Maciejak – Torłop.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 25. 04. – (IV Niedziela Wielkanocna) (Dobrego Pasterza)
830 ++ Rodziców: Czesława i Leokadię Łapkowskich
1030 (Wróblewo) + Erwina Dargacz w 4 r. śmierci
1200 + Ks. Tadeusza Losiaka w 3 r. śmierci