Ogłoszenia Duszpasterskie – Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.

1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy.

2. W czwartek – 3. czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Boże Ciało”. O g. 1000 Msza św. z procesją eucharystyczną do tradycyjnych czterech ołtarzy. Po procesji – ok. g. 1200 Msza św. recytowana.

3. Zarówno trasa procesji jak i rozmieszczenie ołtarzy pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Dlatego bardzo prosimy o przystrojenie domów oraz o sąsiedzką pomoc przy budowie ołtarzy.
Ołtarze przygotowują podobnie jak w latach ubiegłych:
I – mieszkańcy wsi Trutnowy z dawną „Dwójką”;
II – mieszkańcy Wróblewa;
III – mieszkańcy dawnej „Jedynki” oraz P. Bożena z sąsiadami;
IV – mieszkańcy Miłocina.

4. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę niesienia poduszek i sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o g. 1845. Nasze panie prosimy o pomoc w przygotowaniu dziewczynek. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe biorą udział w procesji „Bożego Ciała” w strojach komunijnych.
Wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po wieczornej Mszy świętej!!!
Przez cały tydzień z okazji „Bożego Ciała” odbywać się będzie procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o g. 1800. W niedziele, która przypada w oktawie „Bożego Ciała” procesja odbędzie się po Mszy św. o g. 1200.

5. Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci NSP Jezusa.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Mańkiewicz – Ćwikliński. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie „Młodej Pary”: Hinca – Szerszerń.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Tomasza Barańskiego, zamieszkałego w Gdańsku, a pochodzącego z Miłocina. Zmarły Tomasz przeżył 50 lat. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
                                         Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 30. 05. – (Uroczystość Najświętszej Trójcy)
730 ++ Rodziców: Czesławę i Kazimierza Wetoszka gregorianka – koniec. (30)
830 ++ Stanisława, Zofię, Tomasza, Piotra Lechmyc