Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021r. r.

1. Za dwa tygodnie – w niedzielę, 4. lipca – w naszej parafii będziemy przeżywali Odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość zostanie poprzedzona Rekolekcjami o Św. Józefie, które przeprowadzi O. Oblat Andrzej Korda, z okazji trwającego Roku Św. Józefa. Uroczysta suma odpustowa w niedzielę – 4. lipca o g. 1300. Więcej szczegółów podamy za tydzień.

2. Przypominamy, że do końca czerwca po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – „Czerwcowe”.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
– w piątek wspomnienie Bł. Doroty z Mątów.

4. W środę – 23. czerwca – Mszę św. wieczorną o g. 1800 odprawimy jako Wigilię uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O szczególne błogosławieństwo Boże będziemy prosili dla wszystkich ojców rodzin z okazji przypadającego „Dnia Ojca”.

5. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała”. Dziękujemy tym, którzy przystroili swoje domy. Za piękne procesje w czasie oktawy Bożego Ciała dziękujemy dzieciom, młodzieży, ministrantom i pocztom sztandarowym. Dziękujemy Paniom, które przygotowały „Kwiatuszki” i nimi się opiekowały.
Wszystkim biorącym udział w procesjach składamy serdeczne „Bóg zapłać” !

6. W przyszłą niedzielę o g. 830 Ks. Neoprezbiter Michał Czyż odprawi Msze św. w int. naszej parafii, połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym i wygłosi na tej Mszy Słowo Boże.
Ofiary z tej Mszy św. przeznaczymy dla Ks. Michała na dobry początek kapłańskiej drogi.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Solarz – Niciejewska. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać! Na następny tydzień przygotowanie  kościoła przypada P. Alicji Perzyńskiej.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 20. 06. – (XII Niedziela Zwykła)
830 ++ Janinę, Bronisława Tymoszuk
1030 (Wróblewo) ++ dziadków: Ignacego i Julię Kramek
1200 do Opatrzności Bożej w intencji Ilonki

830 w intencji Bogu wiadomej

1800 dziękcz. za odeb. łaski z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B. dla Katarzyny Szczepańskiej

1800 + Jana Wesołowskiego z okazji imienin, jego rodziców Jana i Irenę oraz Barbarę

1800 (Wróblewo) dziękczynna w 25 r. urodzin Marty z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B.

1800 + Tomasza Krzysztofa Barańskiego w 30 dzień po śmierci

1800 ++ Tadeusza Kazimierskiego, Władysława Kaszubowskiego, Mieczysława Szerszenia oraz ojca chrzestnego Patryka z okazji „Dnia Ojca”

Niedziela: – 27. 06. – (XIII Niedziela Zwykła)
830 1) SEKUNDYCJA – Ks. Michał Czyż – Za Parafian