Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021r. r.

1. Dzisiaj – w XVII Niedzielę Zwykłą – obchodzimy Główne uroczystości Roku św. Jakuba. W kościołach stacyjnych odpusty ku czci Św. Jakuba.
Dzisiaj także, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
jutro – wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
w czwartek – wspomnienie Św. Marty;
w sobotę – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc szczególnych rocznic oraz narodowej pamięci.
Miesiąc sierpień jest także „Miesiącem abstynencji – 2021”, który pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za dar wolnej Ojczyzny!

4. Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom Archidiecezji Gdańskiej udającym się w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Mirosława i Małgorzaty Młynarskich. Składamy im serdeczne Bóg zapłać!
Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Marka i Katarzyny Zonek.

6. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

7. W piątek na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Stefana Czarnul, pochodzącego z Miłocina a zamieszkałego w Gdańsku. Zmarły przeżył niespełna 66 lat. Natomiast w Niemczech zmarła śp. Elżbieta Truszyńska i tam odbędzie jej pogrzeb. W środę – w dzień jej pogrzebu – w Trutnowach o g. 1630 odprawimy za nią Mszę św. żałobną. Zmarła Elżbieta przeżyła 59 lat.
Zmarłych: Elżbietę i Stefana polećmy Miłosierdziu Bożemu.
                                        Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 25. 07. – (XVII Niedziela Zwykła)
730 + gregorianka O. Oblata Czesława Motak (25)
830 ++ Janinę, Władysława, Henryka, Jana, Ryszarda, Pawła, Andrzeja, Mariusza Stępień