Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła – 27. 02. 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Posłani, trzeźwi, wolni. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania w czasie Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności.

2. W przyszłą środę przypada „POPIELEC”, który rozpoczyna okres „Wielkiego Postu”.
Tego dnia na nasze głowy przyjmujemy szczyptę popiołu na znak, że pragniemy włączyć się całym sercem w godne przeżywanie „Wielkiego Postu”. Msze św. w Środę Popielcową odprawimy o g. 830 i 1800 w Trutnowach, a w Wróblewie o g. 1600. Wiernym przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje ścisły post !!!

3. W czasie Wielkiego Postu odprawiamy Nabożeństwa Pasyjne: „Gorzkie Żale” i „Drogę Krzyżową”. Gorzkie Żale będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu jako osobne nabożeństwo po południu o g. 1600 wraz z Kazaniem Pasyjnym !
Droga Krzyżowa we wszystkie czwartki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1800 w Wróblewie; oraz we wszystkie piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1800 w Trutnowach.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwarte, I Piątek i I Sobota miesiąca.
Naszych chorych odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Jadwigi i Andrzeja Dombrowskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Od następnego tygodnia przygotowanie kościoła rozpocznie MIŁOCIN. Pierwsze sprzątanie przypada rodzinie P. Grzegorza i Katarzyny NEC.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

8. Modlitwa o pokój i za Ukrainę …

Intencje Mszy świętych

Niedziela: – 27. 02. – (VIII Niedziela Zwykła )
830 ++ Stanisława, Zofię, Tomasza, Piotra Lechmyc
1030 (Wróblewo) ++ Andrzeja i Helenę Leszczyńskich
1200 + Ks. Romana Kempistego z okazji imienin

Poniedziałek: – 28. 02. –
830 Za Parafian

Wtorek: – 01. 03. –
830 + śp. mamę Stanisławę Kwir – gregorianka – początek (1)
1800 o Boże błog. dla córki Anny z prośbą o opiekę Matki Bożej

Środa: POPIELEC – 02. 03. –
830 ++ zmarłych z rodzin: Bielak i Bzdzikot
1600 (Wróblewo) + gregorianka (2)
1800 + Helenę Jurek-Kopeć z okazji imienin

Czwartek: – 03. 03. –
1800 + gregorianka (3)

Piątek: – 04. 03. –
830 + gregorianka (4)
1800 + Kazimierę Bator w dniu imienin

Sobota: – 05. 03. –
830 gregorianka (5)
1800 ++ Helenę, Leona i zmarłych z rodziny: Płatkowskich i Sielwanowicz

Niedziela: – 06. 03. – (I Niedziela W. Postu )
830 + ojca Augustyna Kerlin w 18 r. śmierci
1030 (Wróblewo) ++ Krzysztofa, Stefanię, Franciszka
1200 + Andrzeja Łobaczewskiego w 38 r. śmierci
1600 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – potem Msza św. wieczorna + gregorianka (6)