Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022r. r.

1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”, w tradycji chrześcijańskiej posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Dlatego powinna mieć wymiar radosnego uwielbienia Boga za Jego dobroć i nieustannie okazywane nam miłosierdzie. W tym trudnym czasie niech nasza nadzieja koncentruje się na Jezusie Chrystusie Panu naszym, który przez cierpienie i trudne doświadczenia, prowadzi nas jednak ku Zmartwychwstaniu.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa”: w czwartki – Wroblewo; w piątki – Trutnowy; po Mszy św. o g. 1800 !
Gorzkie Żale”: w niedziele o g. 1600; potem Msza św. wieczorna.

3. Jutro – 28 marca – przypada I rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC do Archikatedry Oliwskiej. Pamiętajmy o Arcypasterzu w naszych modlitwach.

4. Podobnie jak w latach ubiegłych w przyszłą niedzielę (03. 04.) i w Niedzielę Palmową zbieramy przy drzwiach kościoła ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
Również w przyszłą niedzielę w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu do specjalnych skarbonek odbędzie się zbiórka na wsparcie ośrodków hospicyjnych na Pomorzu.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Piątek i I Sobota miesiąca. Jednak ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne naszych chorych odwiedzimy dopiero w Wielką Środę – 13. 04. – w godzinach przedpołudniowych.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym Tygodniu przygotowała rodzina P. Jacka i Urszuli Bzdzikot. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Krzysztofa i Iwony Kołodziejewskich.

7. Od przyszłej niedzieli – V Wielkiego Postu – rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadzi O. Andrzej Korda, ze Zgromadzenia Księży Oblatów Maryi Niepokalanej. Rekolekcje potrwają do środy włącznie.

8. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa Niedzielnego” .

Niedziela: – 27. 03. – (IV Niedziela W. Postu)
830 + Marię Bolesławę (Lesię) Steinke (II)
1030 (Wróblewo) ++ Artura, Piotrusia, Michała, Wacława, Helenę, Grażynę, Erharda oraz wszystkich zmarłych z rodziny: Łubiarz i Bendzmer
1200 + Stanisławę Miazgowicz