Ogłoszenia Duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – 18.04.2022r.

1. Przez cały tydzień – aż do przyszłej niedzieli włącznie obchodzimy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Oktawa kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

2. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.
Symbole Chrystusa Zmartwychwstałego pozostaną przy ołtarzu aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższy piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Patronalnym Świętem CARITAS . Dlatego przed kościołami naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

5. Paniom i Panom, którzy przygotowali nasz kościół na godne przeżycie Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać”. Pełne podziękowanie za tydzień.

6. Kościół na pełnienie Eucharystii przygotowała rodzina P. Dariusza i Anity Homot. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Stanisława i Grażyny Młodochowskich.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. Wczoraj zmarła śp. Aniela Woliwoda, zamieszkała Trutnowy, ul. Kasztelańska. Zmarła Aniela przeżyła 73 lata. Ze względu na okres świąteczny trudno nam podać dzisiaj termin pogrzebu. Pochówek odbędzie się po załatwieniu wszystkich formalności. My jednak już dzisiaj polećmy naszą zmarłą siostrę Anielę Miłosierdziu Bożemu.
                                           Wieczny odpoczynek …