Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XIV Ogólnopolski TYDZIEŃ BIBLIJNY, którego hasło brzmi: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego ”. W ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św. będziemy dziękowali P. Bogu za ten największy dar, jakim jest Jego Słowo, skierowane do ludzi pod postacią Pisma Świętego!

2. Za tydzień „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpocznie się „Tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie także Tydzień modlitw o powołania do każdej służby w Kościele.

3. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski;
– w środę wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
– w piątek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. Dzisiaj rozpoczął się miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa „Majowe” w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele po Mszy św. o g. 1200. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do M.B.

5. We wtorek – 3 maja – obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia szczególnie modlimy się za naszą Ojczyznę i wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. we wtorek odprawimy wg porządku niedzielnego.
Po Mszy św. o g. 1200 spotkanie „Żywego Różańca”. Natomiast główna Msza św. w intencji Ojczyzny dla naszej Archidiecezji zostanie odprawiona w Bazylice Mariackiej w Gdańsku we wtorek – 3 Maja – o g. 1200.

6. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Naszych chorych odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych.

7. W środę o g. 1900 w naszym kościele w Trutnowach odbędzie się próba i przygotowanie dzieci komunijnych do pierwszej spowiedzi św. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa !

8. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii przygotowała rodzina P. Wojciecha i Joanny Szymańskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie: P. Urszuli Weisbrodt.

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

10. Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Ryszarda Myszk, zamieszkałego Trutnowy, Aleja Lip. Zmarły Ryszard przeżył 62 lata. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
                                      Wieczny odpoczynek …

Niedziela: -01. 05. – (III Niedziela Wielkanocna)
730 + gregorianka: śp. Edwarda Piwko (13)
830 ++ Helenę Bzdzikot w 33 r. śmierci oraz wszystkich zmarłych z rodzin: Bzdzikot i Boryczka