Ogłoszenia Duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Ks. Abp Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca w kościołach stacyjnych w Gdańsku.
Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w bazylice Mariackiej w Gdańsku o g. 2300.

3. Nabożeństwo „Majowe” ku czci NMP odprawiamy po Mszy św. do wtorku włącznie! Od środy po Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci NSPJ!
W czasie tych nabożeństw odprawiamy dalszy ciąg „Nowenny do Ducha Świętego”. Nabożeństwo „Czerwcowe” w niedziele po Mszy św. o g. 1200.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych.

5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Żywy Różaniec. Po spotkaniu wymiana tajemnic różańcowych.

6. W sobotę Mszę św. wieczorną o g. 1800 odprawiamy jako Mszę św. Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Po Mszy św. „Czerwcowe”, którym rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja będzie trwała do g. 2200.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowali rodzina P. Teresy Bzdzikot. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Małgorzaty Domka.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”

Niedziela: -29. 05. – (Wniebowstąpienie Pańskie)
830 ++ Stanisława, Jana, Genowefę, Józefa Bednarczyk
1030 (Wróblewo) + Ewę Mokwa w II r. śmierci; CHRZEST – Franciszek