Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy Rok Kościelny.
Adwent ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, ale także oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. W czasie Adwentu w dni powszednie odprawiamy Msze św. wotywne o NMP – „Roraty”. W naszej parafii „Roraty” będziemy odprawiali: W poniedziałki i wtorki o g. 630 rano !!!
W czwartki we Wróblewie „Roraty” o g. 1700 a w środy i piątki o g. 1800 !!!
Natomiast Msza św. z formularza niedzielnego w soboty pozostaje bez zmian o g. 1800 !

3. W „Kalendarzu Liturgicznym” ostatniego tygodnia „Roku Kościelnego” będziemy obchodzili:
– jutro: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
– we wtorek: wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
– w czwartek: wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.

4. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Cena małej świecy będzie wynosić 10 zł. a dużej świecy 20 zł.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Ziemowita i Małgorzaty Tyczyńskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Górecki – Stangora.

6. Dzisiejsza „taca” – kolekta, przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 20. 11. – (Niedziela Chrystusa Króla)
830 ++ Kazimierza Jana Baj w 3 r. śmierci; zmarłych rodziców: Kazimierza i Krystyny Baj oraz Franciszka Czech
1030 (Wróblewo) + Stanisława Pawłowicza
1200 ++ mamę Janinę oraz zmarłych z rodziny: Grzelak i Młodochowskich