Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r.

1. Dzisiaj przypada V Niedziela Zwykła.

2. W „Kalendarzu Liturgicznym” w bieżącym tygodniu będziemy obchodzili:
– jutro – wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
– w piątek –wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie NMP z Lourdes.

3. Z racji przypadającego w sobotę wspomnienia NMP z Lourdes przypominamy, że obchodzimy w całym Kościele „XXXI Światowy Dzień Chorego”.

4. W sobotę, 11 marca, odbędzie się Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę. Naszych parafian prosimy o łączność duchową i modlitewną z maturzystami mającymi przebywać przed Panią Jasnogórską.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Jadwigi i Zygmunta Bzdzikot. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”!

Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Bogumiły i Marka Gryglewicz.

6. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

7. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy w ubiegły piątek uprzątnęli choinki z kościoła, rozebrali żłóbek i schowali dekoracje świąteczne. Dziękujemy Paniom: Bożenie i Irenie; Panu Zbyszkowi oraz młodzieńcom: Igorowi i Jakubowi.

8. Zakończyliśmy także Odwiedziny Duszpasterskie w naszej Parafii. Pragnę Wam wszystkim serdecznie podziękować za wspólną modlitwę i możliwość błogosławienia Wam, waszym domom i mieszkaniom. Dziękuję za Waszą życzliwość, otwarte serca i drzwi. Dziękuję także za ofiary kolędowe.
Razem dziękujmy Panu Bogu za ustanie pandemii, za pokój w Ojczyźnie naszej i za każde osobiste spotkanie w Waszych domach rodzinnych. Bóg zapłać !

Niedziela: – 05. 02. – (V Niedziela Zwykła)
830 + Józefa Szarmach w 17 r. śmierci
1030 (Wróblewo) dziękczynna w 45 r. ślubu Mirosławy i Bogdana Dombrowskich
1200 dziękczynna w 90 r. urodzin Anieli Łobaczewskiej