Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 16.04.2023r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy święto patronalne Cariatas Archidiecezji Gdańskiej. Zbiórka do puszek jest przeznaczona na odbudowę zniszczonego pożarem domu podcieniowego CARITAS w Krzywym Kole. Niedziela Miłosierdzia Bożego – czyli II Niedziela Wielkanocna – kończy czas Oktawy Wielkanocnej. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. W niedzielę – 23 kwietnia – po Mszy św. o g. 1200 odbędzie się spotkanie Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.

3. Za tydzień – III Niedziela Wielkanocna – która jest obchodzona jako „Niedziela Biblijna”. Rozpocznie się Tydzień Biblijny!

4. W dniu wczorajszym w Wiślinie Ks. Biskup Piotr Przyborek udzielił młodzieży Dekanatu ŻUŁAWY STEBLEWSKIE Sakramentu Bierzmowania. Z naszej parafii sakrament ten przyjęło 18 osób. Młodzieży i rodzicom gratulujemy i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

5. Naszym Parafianom serdecznie dziękujemy za tak liczne włączenie się w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego.
Dziękujemy także tym, którzy przygotowali kościół; Grób Pański i Ciemnicę – tu dziękujemy Paniom: Ewom, Alicjom, Arlecie, Bożenie, Irenie i Krystynie; a także Panom: Tomaszowi, Andrzejowi i Zbyszkowi. Panom Strażakom dziękujemy za „Wartę Honorową” przy Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy zbierali i składali ofiary na kwiaty. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Sławomira i Iwony Sulej. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie P. Bielak – Henig.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Intencje Mszy świętych

Niedziela: – 16. 04. – (Niedziela Miłosierdzia Bożego)
830 + Stanisławę Mazgowicz
1030 (Wróblewo) ++ Stanisława Pawłowicz w 8 r. śmierci oraz jego rodziców:  Genowefę i Stanisława
1200 + Anielę Woliwoda w I r. śmierci

Poniedziałek: – 17. 04. –
830 Za Parafian

Wtorek: – 18. 04. –

Środa: – 19. 04. –
1800 dziękczynna w 17 r. ślubu Hanny i Tomasza

Czwartek: – 20. 04. –
1800(Wróblewo) dziękczynna w rocznicę urodzin

Piątek: – 21. 03. –
1800 ++ Lotara i Gertrudę Cyszke i zmarłych z rodziny

Sobota: – 22. 04. –
1430 (Wróblewo) dziękcz. w 50 r. ślubu Jadwigi i Józefa Woźniak
1600 dziękcz. w 50 r. ślubu Bożeny i Tadeusza Wieczorkowskich
1800 ++ Leokadię Łapkowską i Czesława Łapkowskiego

Niedziela: – 23. 04. – (III Niedziela Wielkanocna)
830 + Ks. Tadeusza Losiaka
1030 (Wróblewo) + Ryszarda Myszk w I r. śmierci
1200 ++ Władysława i Karlę Tuszkowskich