N.M.P. Królowej Polski – 03.05.2023r.

1. 3-go Maja – Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Szczególnie modlimy się za naszą Ojczyznę.
W czasie nabożeństwa „Majowego” odnowimy milenijny akt oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.

2. W dniu dzisiejszym uroczystości na Jasnej Górze z udziałem Episkopatu Polski. Dzisiaj także wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791).

3. Nabożeństwo „Majowe” dla wszystkich: w dni powszednie zaraz po zakończeniu Mszy Świętej. W niedziele Majowe po Mszy św. o g. 1200.

4. Jutro – 4 maja – obchodzimy wspomnienie Św. Floriana, męczennika, który jest patronem strażaków. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. Również jutro – czwartek – o g. 1900 odbędzie się próba dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

6. W sobotę – 6 maja – Mszą św. wieczorną (z formularza niedzielnego) rozpoczniemy w naszej parafii zapowiadane już wcześniej Rekolekcje Maryjne.
Rekolekcje przeprowadzi O. Andrzej Korda ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. (Plan rekolekcji tutaj)