Ogłoszenia Duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii o g. 1200 obchodzimy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2. Dzieci Komunijne wraz z rodzicami przychodzą do kościoła w „Białym Tygodniu” (od poniedziałku do piątku) na Mszę św. wraz z Majowym o g. 1800 w Trutnowach. Wyjątkiem będzie czwartek. W tym dniu na Mszy św. spotykamy się w Wróblewie, ale o g. 1700 !!!

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Ks. Abp Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 27 maja w kościołach stacyjnych w Gdańsku.
Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o g. 2300.

4. W sobotę Mszę św. wieczorną o g. 1800 odprawiamy jako Mszę św. Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Po Mszy św. „Majowe”, którym rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja będzie trwała do g. 2100.

5. W przyszłą niedzielę – 28 maja – w czasie Mszy św. o g. 1200 będziemy obchodzili Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci, które były przyjęte w ubiegłym roku, zapraszamy na Mszę św. w miarę możliwości w strojach komunijnych. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek o g. 1600! Po spowiedzi próba z dziećmi.

6. W piątek – 26 maja – obchodzimy Dzień Matki. W czasie Mszy św. wieczornej będziemy dziękowali i prosili o Boże błogosławieństwo dla wszystkich matek.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzicom dzieci rocznicowych.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”

9. W mininym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Elżbietę Marię Zonek, z dawnej „Dwójki”. Zmarła śp. Elżbieta przeżyła 61 lat. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                        Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 21. 05. – (Wniebowstąpienie Pańskie)
830 ++ Ludwikę, Piotra – w I r. śmierci i Brunona Zonek
!1000 (Wróblewo) o dary Ducha Świętego i zdanie egzaminu dla Darii