Niedziela Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy.

2. W czwartek – 30. maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Boże Ciało”. O g. 1000 Msza św. z procesją eucharystyczną do tradycyjnych czterech ołtarzy.  Po procesji – ok. g. 1200 Msza św. recytowana.

3. Zarówno trasa procesji jak i rozmieszczenie ołtarzy pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Dlatego bardzo prosimy o przystrojenie domów oraz o sąsiedzką pomoc przy budowie ołtarzy.
Ołtarze przygotowują podobnie jak w latach ubiegłych:
I – mieszkańcy wsi Trutnowy z dawną „Dwójką”;
II – mieszkańcy Wróblewa;
III – mieszkańcy dawnej „Jedynki” oraz P. Bożena z sąsiadami;
IV – mieszkańcy Miłocina i Stanisławowa.

4. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę niesienia poduszek i sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o g. 1845. Nasze panie prosimy o pomoc w przygotowaniu dziewczynek. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe biorą udział w procesji „Bożego Ciała” w strojach komunijnych.
Wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po wieczornej Mszy świętej!!!
Przez cały tydzień z okazji „Bożego Ciała” odbywać się będzie procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o g. 1800. W niedziele, która przypada w oktawie „Bożego Ciała” procesja odbędzie się po Mszy św. o g. 1200.

5. Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowali rodzice „Dzieci Rocznicowych”. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Mariusza Wojdak.

7. W Uroczystość Bożego Ciała – podczas procesji – zostanie poświęcona odnowiona przez naszych parafian „Kapliczka” u zbiegu ulic: 700-Lecia i Alei Lip. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do odrestaurowania i upiększenia dzieła naszych Dziadów i Ojców”.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Intencje Mszy świętych

Niedziela: 26. 05. – (Uroczystość Najświętszej Trójcy)
I 830 ++ Aleksandrę Słoka w I r. śmierci oraz Sylwestra Korytek w II r. śmierci
1030 (Wróblewo) ++ męża Lesława Benedyk, braci Brylowskich oraz Rodziców z ob. stron
1200 ++ Weronikę (z okazji „Dnia Matki”) i Józefa Skrobiś Rocznica I Komunii Świętej

Poniedziałek: – 27. 05. –
1800 ++ Za Dusze w czyśćcu w pewnej intencji

Wtorek: – 28. 05. –
1800 ++ mamę Teresę oraz matkę chrzestną Annę z ok. „Dnia Matki”

Środa: – 29. 05. –
1800 ++ Stanisława, Jana, Genowefy, Józefa Bednarczyk

Czwartek: Boże Ciało – 30. 05. –
1000 Za Parafian po procesji ok.:
1200 + Józefa Bzdzikot w 9 r. śmierci

Piątek: – 31. 05. –
1800 ++ Tomasza Barańskiego w 3 r. śmierci oraz Zdzisława Barańskiego w 27 r. śmierci

Sobota: – 01. 06. –
1800 ++ Giselę i Waleriana Knasik

Niedziela: – 02. 06. – (IX Niedziela Zwykła)
830 ++ Rodziców: Leona i Annę Klawa oraz brata Mieczysława
1030 (Wróblewo) + tatę Lesława Benedyk
1200 ++ Karlę i Władysława Tuszkowskich