Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła.

2. W nadchodzącym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
– w czwartek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
– w piątek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. W sobotę, 29. 06., przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Św. Apostołowie Piotr i Paweł są głównymi patronami naszej parafii. Pod ich wezwaniem jest także nasz kościół parafialny w Trutnowach. Obchodzimy zatem w sobotę Odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiana o g. 1800. Przewodniczył będzie Ks. Adam Hrubiszewski,który wygłosi także „Słowo Boże”. Po sumie Procesja Eucharystyczna.

4. W ciągu tygodnia zapraszamy jeszcze na ostatnie nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ.

5. Z okazji rozpoczynających się wakacji oraz czasu urlopów przypominamy naszym drogim wiernym, że nie jest to czas wolny od Pana Boga, modlitwy i obowiązków religijnych. Także podczas urlopów i wypoczynku mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Tadeusza Szerszeń. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Sławomira Wyrwickiego.

7. Na nadchodzący w sobotę odpust parafialny nasz kościół ozdobi kwiatami P. Ewa Tymoszuk. Ze względu na wyjazd P. Ewy kościół zostanie wystrojony w kwiaty w środę. Natomiast rodzinę P. Sławomira prosimy o uprzątnięcie kościoła w piątek, po Mszy św. wieczornej.

8. I druga dobra wiadomość: po Sumie Odpustowej i Procesji – P. Sołtys Jagoda zaprasza naKawę i ciasto” pod namioty za szkołą, gdzie wszystko będzie przygotowane. Ks. Proboszcz zaprasza na kolację odpustową duchowieństwo.

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

10. Zmarła śp. Maria Wiktoria Wojdyr, małżonka Ryszarda, który pochodzi z naszej parafii. Pogrzeb śp. Marii odbędzie się jutro – w poniedziałek – o g. 1100 w naszym kościele. Zmarła Maria przeżyła niespełna 74 lata. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                                  Wieczny odpoczynek …