Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 07.06.2015

1.  Przypominamy, że przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe”, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.  Trwa „Oktawa Bożego Ciała”. Do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. odbywać się będzie „Procesja Eucharystyczna”.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości „Bożego Ciała”.
Dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze; tym, którzy przywieźli „brzózki” i przystroili plac kościelny i tym którzy przygotowali kościół; dziękujemy służbom nagłaśniającym i wszystkim, którzy przystroili swoje domy. Za piękną procesję dziękujemy dzieciom, młodzieży, ministrantom, pocztom sztandarowym, panu organiście, paniom, które przygotowały „Kwiatuszki” oraz  opiekowały się pozostałymi dziećmi.
Wszystkim biorącym udział w procesji składamy serdeczne „Bóg zapłać”!!!

3.  W środę o g. 1800  na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo „Czerwcowe” zapraszamy „Żywy Różaniec”. Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic.

4.  W czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Barnaby Apostoła. W tym dniu kończy się także „Oktawa Bożego Ciała”. Dlatego po uroczystej procesji eucharystycznej nastąpi poświęcenie wianków, kwiatów i ziół!

5.  W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,  dlatego w tym dniu nie obowiązuje post. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych chorych!

6.  Natomiast w sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7.  Wczoraj nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Jakuba i Anny Benedyk. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień  przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Janusza i Krystyny Jurek.

8.  Dzisiaj obchodzimy po raz VIII „Święto Dziękczynienia”. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do specjalnych skarbonek,  przeznaczona na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.  Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

10.  W piątek na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Józefa Bzdzikot, zamieszkałego  Miłocin 7/1. Przeżył 62 lata.  Wieczny odpoczynek …

Intencje Mszy Świętych

Niedziela: 07. 06.
830   ++  Józefa, Józefa i Jana