Schola

Po okresie przerwy, w Naszym Kościele rozpoczęła działalność schola, w której śpiewać może każdy, choć głównie zapraszamy dzieci i młodzież.

Oprócz śpiewu, – który oczywiście jest głównym celem działania scholi – można ciekawie spędzić czas w grupie. Obecnie schola liczy kilkanaście osób, jednak zapraszamy wszystkich chętnych

Każdego, kto chciałby ubogacić śpiewem Msze Święte, zapraszamy w czwartki o 18.00  do Naszego Kościoła.

Do pobrania:  Śpiewnik scholi (aktualizacja 18.12.2016).

Na stronie ” 2 ” kilka zdjęć z naszej próby … i nie tylko.

26 listopada 2016 roku schola Cantate Deo z Naszej parafii po raz trzeci wystąpiła na Koncercie ku czci Św. Cecylii.

Od 12 lat koncert jest organizowany przez ks. Przemysława Kalickiego, w którym biorą udział zespoły i wykonawcy śpiewający pieśni i piosenki religijne. Koncert odbywa się zawsze w okolicach 22 – go listopada, czyli dnia imienin Cecylii, ponieważ Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej.

Schola zaśpiewała 2 piosenki: „Podaruj mi Panie” i „Niechaj zstąpi Duch Twój”.
Jak zawsze brawurowo wykonane piosenki bardzo się podobały publiczności, i jak mówili niektórzy „byliśmy scholą, która wyróżniała się na tle innych”. Dziękujemy za ciepłe słowa.

Niebawem kilka zdjęć z występu. Powyżej pamiątkowy dyplom