Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzimy także święto patronalne „CARITAS”. Wszystkich wiernych zachęcamy do podejmowania dzieł miłosierdzia oraz do modlitewnego ich wspierania. II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego kończy czas Oktawy Wielkanocnej. Natomiast rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. W związku z dzisiejszym Świętem patronalnym CARITAS – przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek – przeznaczona na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

3. Dzisiaj także po Mszy św. o g. 1200 spotkanie Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.

4. Za tydzień – 18 kwietnia – III Niedziela Wielkanocna. Jest ona obchodzona jako „Niedziela Biblijna. Rozpocznie się Tydzień Biblijny!

5. Naszym Parafianom serdecznie dziękujemy za tak liczne włączenie się – mimo pandemii, wraz z przestrzeganiem wszelkich przepisów sanitarnych – w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy także tym, którzy przygotowali kościół; Grób Pański i Ciemnicę – tu dziękujemy Paniom: Ewie, Arlecie, Krystynie, Bożenie, Alicji i Grażynie; a także Panom: Andrzejowi i Mariuszowi. Panom Strażakom dziękujemy za „Wartę Honorową” przy Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy zbierali i składali ofiary na kwiaty. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Grzegorza i Beaty Wolszczak. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie Młodej Pary: Woźniak – Wolszczak.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 11. 04. – (Niedziela Miłosierdzia Bożego)
830 ++ Stanisławę i Stefana
1030 (Wróblewo) ++ Irmę Dombrowską, Annę, Pawła, Herberta Karnath
1200 ++ Antoniego i Marty Wencel oraz Henryka Jaworskiego