Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021r. r.

1. Dzisiaj przypada XXIII Niedziela Zwykła. Na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników i Pszczelarzy a w Swarzewie Archidiecezjalny Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. U nas, w czasie Mszy św. o g. 1200, uroczyście pobłogosławimy nasze najmłodsze dzieci oraz poświęcimy ich „tornistry – plecaki” z przyborami szkolnymi. Będziemy się także modlili w intencji ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3. W środę w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili święto Narodzenia NMP.
W tradycji jest to święto „Matki Biskiej Siewnej”. Na Mszę św. zapraszamy o g. 1800. Po zakończeniu Mszy św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

4. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust i dożynki w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich.

5. W niedzielę – 12. 09. – o g. 1400 w Trutnowach odbędzie się Msza św. dziękczynna za zbiory dla Sołectw: „Miłocin”, „Stanisławowo” i „Trutnowy”.
Dwa tygodnie później, w niedzielę – 26. 09. – o g. 1030 w Wróblewie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za zbiory dla Sołectwa: „Wróblewo”.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Haliny i Stanisława Ciszewskich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Marii i Marka Chęcińskich.

7. Dzisiaj – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – przed naszymi kościołami odbywa się zbiórka do puszek, która jest materialnym wyrazem naszej Solidarności z Afgańczykami.

8. Ministranci rozprowadzają nowy numer „Gościa niedzielnego” .

Niedziela: – 05. 09. – (XXIII Niedziela Zwykła)
830 ++ Dorotę, Zdzisława, Krzysztofa, Edwarda i ich rodziców
1030 (Wróblewo) o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla siostry Teresy
1200 ++ Rodziców: Władysława i Zofię Niemiec oraz Zbigniewa Mariankowskiego

830 o szczęśliwy przelot i pobyt w Hiszpanii dla Jadwigi i Mieczysława Pohl

1800 dziękcz. z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B. dla rodziny Bzdzikot i Woźniak

1700 o Boże błog. dla mamy Kasi i o szczęśliwe przyjście na świat synka Antosia
1800 ++ Stefanię Rozum i jej Rodziców

900!! (Wróblewo) dziękcz. w 70 r. urodzin Józefa z prośbą o łaskę zdrowia i Boże błog.

1800 ++ Zmarłych z rodziny: Grzelak i Młodochowskich

1200 CHRZEST: Sebastian
1800 ++ ojca Augustyna i brata Jacka z okazji urodzin i imienin.

Niedziela: – 12. 09. – (XXIV Niedziela Zwykła)
830 ++ Henryka i Genowefę Kudelskich oraz Jana i Konstancję Kamińskich
1030 (Wróblewo) ++ Rodziców: Stanisławę, Zygmunta Mokwa oraz siostrę Grażynę
1200 ++ Józefę, Andrzeja, Stanisława i Franciszkę
1400 Dziękczynna za zbiory – „Dożynki” dla Sołectw: Miłocin; Stanisławowo; Trutnowy.