Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r. r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Wielkiego Postu.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa: w czwartki – Wróblewo; piątki – Trutnowy; – po Mszy św. o g. 1800.
Gorzkie Żale: w niedziele o g. 1600 z kazaniem pasyjnym; potem Msza św. wieczorna.

3. W piątek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Również w piątek dołączamy się do apelu Przewodniczącego KEP, aby w kościołach naszej archidiecezji o g. 1700, w jedności z Następcą Św. Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawimy też Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

4. W przyszłą niedzielę – IV Wielkiego Postu – przypada Niedziela Laetare, czyli radości.
W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

5. Za dwa tygodnie – od V Niedzieli W. Postu – rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadzi O. Andrzej Korda, ze Zgromadzenia Księży Oblatów Maryi Niepokalanej. Szczegółowy program podamy za tydzień.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Ireny Jaworskiej. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie: P. Jacka i Urszuli Bzdzikot.

7. W środę po Mszy św. o g. 1800 ostatnie spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem, które odbędzie się w Wiślinie w sobotę o g. 1100 . Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”; specjalne wydanie „Gościa” dotyczące O. Pio; a także „Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

Niedziela: – 20. 03. – (III Niedziela W. Postu)
830 + mamę Teresę Kerlin z okazji jej urodzin
1030 (Wróblewo) ++ Irmę Dombrowską, Annę, Pawła, Herberta Karnath
1200 + Edwarda Kwir