Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022 r.

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła. Przypominamy, że do końca czerwca odprawiamy po Mszy św. wieczornej nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci NSPJ.

2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– we wtorek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– w środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”: I Piątek i I Sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy dopiero po wakacyjnej przerwie – w pierwszy piątek września.
W nagłych wypadkach do chorego można poprosić kapłana w każdej chwili!

4. Na spotkanie Żywego Różańca zapraszamy w piątek o g. 1800. Najpierw Msza św. i nabożeństwo do Serca P. Jezusa a potem wymiana tajemnic.

5. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy tym, którzy przystroili swoje domy. Panu Zbyszkowi dziękujemy za przygotowanie i zabezpieczenie nagłośnienia a Panu Wojciechowi za prowadzenie śpiewów. Dziękujemy dzieciom, ministrantom i pocztom sztandarowym. Dziękujemy Paniom, które przygotowały „Kwiatuszki” i nimi się opiekowały. Wszystkim biorącym udział w procesji składamy serdeczne „Bóg zapłać” !

6. Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, która przypada w środę jest także Uroczystością Odpustową naszej Parafii. Uroczysta suma wraz z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o g. 1800! Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Adam Dzionk, wikariusz w Parafii Św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu.

7. Nasz kościół na pełnie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Bronisława Aleksandry Grudnowskich. Składamy jej serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Grzegorza i Joanny Mielewczyk.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

9. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Halinę Agnieszkę Kozieł, zamieszkałą w Trutnowach ul. Wschodnia (dawna Dwójka). Zmarła Halina przeżyła 63 lata. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                                            Wieczny odpoczynek …