Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023 r.

1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła.

2. W „Kalendarzu Liturgicznym” VI Tygodnia Zwykłego będziemy obchodzili:
– we wtorek: ŚWIĘTO – Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy;
w piątek: wspom. dow. – Św. Siedmiu Założ. Zakonu Serwitów NMP.

3. We wtorek – 14 lutego – przypadają tzw. „Walentytnki”. O g. 1800 odprawimy Mszę św., w czasie której będziemy się modlili w sposób szczególny za małżonków, narzeczonych, czy tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych.
Polecimy też Bogu Ojcu wszystkich zakochanych, szczególnie młodzież.

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią karnawału – rozpocznie się „56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Bogumiły i Marka Gryglewicz. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Karoliny i Łukasza Bzdzikot.

6. W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, Ks. Arcybiskup – w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP – zarządził w najbliższą niedzielę zbiórkę ofiar pieniężnych we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej na rzecz poszkodowanych w tej tragedii. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”!

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.

Niedziela: – 12. 02. – (VI Niedziela Zwykła)
830 ++ Rodziców: Mariannę, Stanisława; syna Krzysztofa i zmarłych z rodziny: Młodochowskich i Grzelak
1030 (Wróblewo) dzięk. W 98 r. urodzin mamy Emilii Richert z prośbą o Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej
1200 + Marię Mehlberg z okazji urodzin i imienin