Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Ku trzeźwości z Kościołem. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania w czasie Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu jest radosnym przeżywaniem wolności.

2. W przyszłą środę przypada „POPIELEC”, który rozpoczyna okres „Wielkiego Postu”. Tego dnia na nasze głowy przyjmujemy szczyptę popiołu na znak, że pragniemy włączyć się całym sercem w godne przeżywanie „Wielkiego Postu”. Msze św. w Środę Popielcową odprawimy o g. 830 i 1800 w Trutnowach, a w Wróblewie o g. 1600. Wiernym przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje ścisły post !!!

3. W czasie Wielkiego Postu odprawiamy Nabożeństwa Pasyjne: „Gorzkie Żale” i „Drogę Krzyżową”. Gorzkie Żale będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu jako osobne nabożeństwo po południu o g. 1600 wraz z Kazaniem PasyjnymDroga Krzyżowa we wszystkie czwartki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1800 w Wróblewie; oraz we wszystkie piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1800 w Trutnowach.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
Środa Popielcowa nie tylko rozpoczyna okres Wielkiego Postu, ale także rozpoczyna czas Komunii św. wielkanocnej.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Karoliny i Łukasza Bzdzikot. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Anny i Marka Lasota.

6. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa niedzielnego”.
Kto chciałby jeszcze złożyć ofiarę na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii może to zrobić do skarbonki na stoliku pod chórem.

7. Wczoraj na drogę do wieczności odprowadziliśmy Śp. Jadwigę Szczepańską, zamieszkałą Miłocin 9/8. Zmarła Jadwiga przeżyła 69 lat. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
                                         Wieczny odpoczynek …

Intencje Mszy świętych

Niedziela: – 19. 02. – (VII Niedziela Zwykła)
830 dzięk. za zdrowie, odebrane w minionym roku łaski; z prośbą o Boże błog.  i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
1030 (Wróblewo) + ojca Jana Brylowskiego w 8 r. śmierci
1200 dzięk. za lata pracy zawodowej z prośbą o Boże błog. na dalsze lata życia

Poniedziałek: – 20. 02. –
830 Za Parafian

Wtorek: – 21. 02. –
1800 w pewnej intencji …

Środa: POPIELEC – 22. 02. –
830 ++ Zmarłych z rodziny: Bielak i Bzdzikot
1600 (Wróblewo) dziękczynna z okazji 89 r. urodzin Heleny Pawłowicz
1800 ++ Zmarłych: Józefa, Gertrudy, Eugeniusza, Mirosławy i Ryszarda Englerów

Czwartek: – 23. 02. –
1700(Wróblewo) Za dusze w czyśćcu cierpiące …

Piątek: – 24. 02. –
1800 dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny Cyszke

Sobota: – 25. 02. –
1800 + Marię Bolesławę Steinke (I)

Niedziela: – 26. 02. – (I Niedziela W. Postu)
830 ++ Stanisława, Zofię, Tomasza, Piotra Lechmyc
1030 (Wróblewo) ++ Andrzeja, Helenę Leszczyńskich
1200 + Andrzeja Łobaczewskiego w 39 r. śmierci