Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 05. 03. 2023 r.

1. W dzisiejszą, II Niedzielę Wielkiego PostuNiedziela „Ad Gentes” – przed Kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek, przeznaczona na pomoc i wsparcie dla polskich Misjonarzy. Pamiętajmy o nich także w naszych modlitwach!

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa: czwartek – Wróblewo, piątek – Trutnowy, po Mszach św. wieczornych.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela – g. 1600 w Trutnowach.

3. W środę – 8 marca – dzień modlitw za kobiety. Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

4. Dekanat Żuławy Steblewskie, do którego należy nasza parafia, organizuje Kurs przedmałżeński jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Kurs rozpocznie się 15 marca (środa) w Wiślinie – sala za kościołem o g. 1900 i trwać będzie do 5 kwietnia . Szczegóły w naszych gablotach.

5. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Aldony i Henryka Korytnickich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Bator – Łopatowski.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania w kolejne soboty marca i pierwszą sobotę kwietnia. Obecność na sobotnich spotkaniach do bierzmowania jest obowiązkowa.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1200 odbędzie się spotkanie dla rodziców oraz dzieci, które przygotowują się do przyjęcia w tym roku Pierwszej Komunii Św.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.
W przyszłą niedzielę d
o nabycia także „Paschaliki Wielkanocne” w cenie 15 zł. za sztukę.

Niedziela: – 05. 03. – (II Niedziela W. Postu)
830 ++ Helenę i Edwarda Jurek
1030 (Wróblewo) ++ Andrzeja i Helenę Leszczyńskich
1200 + Gintera Zonek