Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Wielkiego Postu.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa: w czwartki – Wróblewo; piątki – Trutnowy; po wieczornych Mszach św. Gorzkie Żale: w niedziele o g. 1600z kazaniem pasyjnym.

3. Jutro – w poniedziałek 13 marca – przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka (2013).
W czasie Mszy św., którą odprawimy o g. 830 będziemy się modlili o potrzebne Ojcu św. łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

4. W przyszłą niedzielę – IV Wielkiego Postu – przypada Niedziela Laetare, czyli radości.
W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

5. W tym roku – w miejsce Rekolekcji Wielkopostnych – zachęcamy do szczególnego udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej, a zwłaszcza Gorzkich Żali. Natomiast w miejsce rekolekcji wielkopostnych na początku maja zostaną odprawione w naszej parafii Rekolekcje Maryjne. Szczegółowy program rekolekcji podamy po Świętach Wielkanocnych.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Bator – Łopatowski. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie: P. Ireny i Zbigniewa Korytnickich.

7. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że spotkania w kościele odbywają się w soboty po Mszy św. o g. 1800. Obecność obowiązkowa.

8. Natomiast spotkanie dzieci komunijnych wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę – 19. marca – po Mszy św. o g. 1200. Serdecznie zapraszamy.

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a także „Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 15 zł. za sztukę.

Niedziela: – 12. 03. – (III Niedziela W. Postu)
830 ++ Rodziców: Agnieszkę i Bernarda Brylowskich
1030 (Wróblewo) ++ Artura, Piotrusia, Michała, Grażynę, Wacława, Helenę, Erharda oraz wszystkich zmarłych z rodziny Łubiarz i Bendzmer
1200 ++ Władysława Ciszkowskiego w 11 r. śmierci, Annę Ciszkowską, Mariana Ciszkowskiego, a także Ryszarda Matuśkiewicz i jego rodziców