Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczyna się okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębienia się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:
Droga Krzyżowa: czwartek – Wróblewo; piątek – Trutnowy; po Mszy św. o g. 1800.
Gorzkie Żale: niedziela g. 1600 z kazaniem pasyjnym.

3. We wtorek – 28. marca – przypada 2. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC do Archikatedry Oliwskiej (2021). Pamiętajmy o Ks. Arcybiskupie w naszych modlitwach.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, zwana także Niedzielą Męki Pańskiej. Jest ona pamiątką uroczystego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św.
Natomiast o g. 1200 – po poświęceniu – odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła, potem Msza św.

5. Trwa okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty. Przed każdą Mszą św. w dni powszednie i w niedziele jest po temu okazja.
Natomiast przedświąteczna spowiedź św. z udziałem kapłanów z innych parafii odbędzie się w piątek – 31. marca – od g. 1900 w Trutnowach.

6. W naszych sklepach osiedlowych można składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

7. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Barbary, Jerzego oraz Sławomira Korytnickich. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Krystyny i Stanisława Sulej.

8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na próbę generalną w naszej parafii w przyszłą sobotę – 01. 04. – po wieczornej Mszy świętej !

9. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego” (10 zł.); oraz „Gościa Extra”poświęconego relikwiom Męki Pańskiej (14 zł).

Niedziela: – 26. 03. – (V Niedziela W. Postu)
830 + Kazimierza Bielak w 4 r. śmierci
1030 (Wróblewo) ++ Michała i Eugenię Kowaluk
1200 ++ Władysławę, Franciszka, Wiesława, Honoratę, Halinę, Ryszarda, Henryka z rodziny Lemańskich; za ich rodziców i Antosia