Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna „Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. W ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św. będziemy się modlili o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

2. W bieżącym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro – w poniedziałek – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika;
– we wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę – UROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski;
– w czwartek – wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
– w sobotę ŚWIĘTO Św. apostołów Filipa i Jakuba.

3. Miesiąc Maj jest poświęcony czci NMP. Nabożeństwa „Majowe” w dni powszednie odprawiamy na zakończenie Mszy św. wieczornej o g. 1800. W niedziele po Mszy św. o g. 1200.

4. W przyszłą niedzielę – 07. maja – rozpoczną się w naszej parafii, zapowiadane jeszcze w Wielkim Poście, Rekolekcje Maryjne. Rekolekcje rozpoczniemy Mszą św. z formularza niedzielnego w sobotę, 6 maja o g. 1800, potem pierwszy Apel Maryjny. Cały program jest wywieszony w naszych gablotach i podany na stronie internetowej naszej parafii. (TUTAJ)  Rekolekcje przeprowadzi O. Andrzej Korda ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.

5. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec. Po Mszy św. wymiana tajemnic. Formularz Mszy św. – we wtorek – już z Uroczystości NMP Królowej Polski.
Msze św. w dniu uroczystości – w środę – wg porządku niedzielnego.

6. Nasz kościół na pełnie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Siergiej – Żeromski. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Marzeny Szczepańskiej.

7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. W piątek na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Marcina Wicichowskiego. Zmarły Marcin przeżył niespełna 34 lata. Msza św. za niego w 30 dzień po śmierci odprawiona zostanie we wtorek – 9 maja – o g. 1800 w kościele w Trutnowach.
                                      Wieczny odpoczynek …

Niedziela: – 30. 04. – (IV Niedziela Wielkanocna)
830 dziękcz. z prośbą o Boże błog. dla całej rodziny a zwłasz. dla dzieci i wnuków
1030 (Wróblewo) ++ Erwina Dargacz w 6 r. śmierci; Ryszarda Myszk w I r. śmierci