Ogłoszenia Duszpasterskie – I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy „Rok Kościelny” oraz nowy okres liturgiczny „Adwent”. Adwent ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a równocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
    W Adwencie w dni powszednie odprawiamy Msze św. o NMP – „Roraty”. W poniedziałki i wtorki będziemy je odprawiali o godz. 630 rano. W pozostałe dni tygodnia zapraszamy na „Roraty” o g. 1700. Prosimy o przynoszenie lampionów.
  2.   Dzisiaj rozpoczyna się coroczna akcja CARITAS: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, rozprowadzane są w cenie:  małe – 6 zł. a duże – 16 zł. za sztukę.
  3.   W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”:  Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy dopiero w czwartek – 22 grudnia – bezpośrednio przed świętami. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są na liście miesięcznej, a których mielibyśmy odwiedzić z okazji świąt !!!
  4.   W środę, po wieczornej Mszy św. spotkanie „Żywego Różańca”.
  5.   W przyszłą niedzielę ofiary, które złożycie na tacę zostaną w całości przekazane na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego. „Tacę” polecamy ofiarności naszych wiernych.
  6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Janusza i Hanny Karnat. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Zdzisława i Bożeny Gonsiorowskich.
  7. Ministranci rozprowadzają także nowy nr „Gościa niedzielnego”.

Intencje Mszy świętych

Niedziela:– 27. 11.
830  Z A    P A R A F I A N
1030 (Wróblewo)  ++  zmarłych z rodziny Dargacz i Myszk
1200 ++ Józafa, Eryki, Haliny Miotke; Seweryny, Józefa Gruba oraz Ireny Minczykow

Poniedziałek: – 28. 11.
630 dziękczynna za szczęśliwy pobyt w Hiszpanii i powrót do domu, z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę dla Jadwigi i Mieczysława

Wtorek:– 29. 11.
630 dziękcz. za szczęśliwe narodziny Piotrusia i niech M. B. chroni i umacnia jego życie

Środa: – 30. 11.
1700 o szczęśliwe rozwiązanie dla Joanny z prośbą o Boże błog. dla całej rodziny

Czwartek: – 01. 12.
1700 (Wróblewo) Siostrę Zmartw. Paulinę Marię  Hebron

Piątek:– 02. 12.
1700 o łaskę zdrowia dla Krystyny i o szczególną opiekę M. B. z „Ostrej Bramy”

Sobota:– 03. 12.
1700 o Boże błog. dla Barbary z okazji jej imienin

Niedziela:– 04. 12.
830 ++ Andrzeja, Mikołaja i zmarłych z rodziny Łobaczewskich
1030 (Wróblewo)  +Andrzeja Leszczyńskiego
1200 dzięk. za odeb. łaski w 50 r. urodzin i w imieniny Barbary Korytnickiej z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę