OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 31 SIERPNIA 2014 R.

1. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy nowy rok szkolny i  katechetyczny.
  2. Uroczyste rozpoczęcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły w Trutnowach, Mszą św.  o godz. 9.00. Na Mszy św. poświęcone zostaną podręczniki i przybory szkolne. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w szkole. Okazja do spowiedź od godz. 8.30.
  3. Msza św. na rozpoczęcie nowego czasu nauki w szkole dla pozostałych uczniów w poniedziałek o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
  4. Rodziców serdecznie proszę, by dopilnowali, aby ich dzieci nowy okres nauki w szkole rozpoczęły z Panem Bogiem. A dzieci, młodzież i rodziców zachęcam gorąco do udziału w w/w Mszach św.
  5. W Zespole Szkół w Cedrach Wielkich rozpoczęcie roku dla gimnazjum będzie o godz. 7.45 a dla szkoły podstawowej o godz. 9.00.
  6.  W najbliższą sobotę 6 września o godz. 13.00 w kościele w Cedrach Wielkich zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa gminy Cedry Wielkie. Po Mszy św. bogaty program uroczystości dożynkowej, na który zapraszają  Rada i Wójt Gminy Cedry Wielkie.
  7. Nasza parafialna Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony będzie 27.09.br  w Trutnowach a we Wróblewie w następną niedzielę o godz. 10.30. Już dzisiaj zapraszam wszystkich rolników a także każdego z nas do radosnego dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie owoce i plony ziemi niezbędne do życia.
  8. Członków Żywego Różańca zapraszam w środę na godz. 18.00 na Mszę św., różaniec i wymianę tajemnic.W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca.  Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie w czwartek o godz. 18.00 we Wróblewie. Wcześniej od 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.  Natomiast Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00 w Trutnowach. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszo-piątkowa. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny.
  9. Naszych chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od  godz. 9.30.
  10. Wszystkich ministrantów  i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszam w sobotę na godz. 10.00 na pierwszą powakacyjną zbiórkę.
  11. Należących do naszej parafialnej scholii i wszystkich, którzy chcieliby śpiewać na chwałę Panu Bogu zapraszam w czwartek na godz. 18.00 na próbę do kościoła w Trutnowach.
  12. W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane  w następujących intencjach:
    • w  poniedziałek:
    • o godz. 9.00- o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym
    • o godz. 18.00- o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich ofiarodawców wspierających remont dachu naszego kościoła
    • we  wtorek: o godz.  18.00- za +Sławomira Flanczewskiego
    • w środę: o godz.  18.00- o zdrowie i potrzebne łaski dla wszystkich należących do Żywego Różańca, a w szczególności dotkniętych chorobą
      • w czwartek;  o godz. 18.00(we Wróblewie)- intencja wolna
      • w piątek: o godz. 18.00- o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla  nowożeńców Katarzyny i Łukasza Stankiewicz
      • w sobotę: o godz.  16.00- Msza św. z chrztem Zofii Karnat
      • w następną niedzielę (07.09.br.):
      • o godz. 8.30- za++ Dorotę, Zdzisława, Krzysztofa
      • o godz. 12.00 –za + Grzegorza Miazgowicza
      • godz.10.30 (we Wróblewie) – dziękczynna za tegoroczne plony ziemi
  13. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na Katolicki Uniwersytet Lubelski 308 zł. Za złożone na ten cel ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  14. Wyrażam wdzięczność Panu Rafałowi Czarnul za nowe oświetlenie kruchty naszego kościoła. Bóg zapłać!
  15. Na dzisiejszą niedzielę kościół został posprzątany i przyozdobiony kwiatami przezrodzinę Pani Bożeny Kaszubowskiej.  Za troskę o świątynię składam serdeczne podziękowanie. Na najbliższą niedzielę proszę o przygotowanie świątyni rodzinę Pana Piotra Szerszeń.