OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –12 PAŹDZIERNIKA 2014 R.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”. Przed kościołem zbierane są ofiary na  rzecz Fundacji Działo Nowego Tysiąclecia. Wesprzyjmy to dzieło, które z zebranych pieniędzy funduje stypendia dla młodzieży szczególnie uzdolnionej a pochodzącej z ubogich  rodzin.
  2. Nabożeństwo Różańcowe  w tym tygodniu będzie w dni powszednie o godz.17.00,  a w poniedziałek i w sobotę o godz. 16.00, a we Wróblewie w czwartek o godz. 17.00. Dzieci zapraszam w środę i piątek  a młodzież we wtorek i piątek. Różaniec Rodzinny w niedzielę 20 minut przed każdą Mszą św.
  3. Przypominam, że trwa konkurs na najładniejszy, najbardziej pomysłowy różaniec wykonany przez dzieci wraz z rodzicami. Różance na konkurs przynosimy do kościoła do niedzieli.
  4. W dniu jutrzejszym 13-go października przypada dzień czuwania fatimskiego. Zapraszam  na nabożeństwo różańcowe i uroczystą Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. Nabożeństwo zakończymy odśpiewaniem  Apelu Jasnogórskiego. Modlić się będziemy za przyczyną Pani Fatimskiej w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich a zwłaszcza członków Żywego Różańca.
  5. Dzieci przygotowujące się do I-komunii św. będą miały katechezy w sakramentalną w sobotę o godz. 9.30.
  6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na katechezę sakramentalną  w piątek o godz. 16.00.
  7. W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane  w następujących intencjach:
    •    w poniedziałek o godz. 16.00 – w intencji rodzin
    •    we  wtorek:  o godz.  17.00 – intencja wolna
    •    w środę: o godz.  17.00 – intencja wolna
    •    w czwartek;  o godz. 17.00(we Wróblewie)- intencja wolna
    •    w piątek: o godz. 17.00- intencja wolna
    •    w sobotę: o godz. 16.00 – o potrzebne łaski i szczęśliwe rozwiązanie dla      Dominiki
    •    w następną niedzielę (19.10.br.):
    o godz. 8.30- za ++ rodziców Mariannę, Józefę i Teofila
    o godz. 12.00 – za+Mariana Ciszkowskiego w 34 rocz. śmierci i + Władysława
    o godz.10.30(we Wróblewie) –  za +Józefa  Męczykowskiego
  8. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy lub na bocznych ołtarzach. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiali w pierwszych dniach listopada.
  9. Na dzisiejszą niedzielę kościół został posprzątany przez rodzinę  Pani Władysławy Duszyńskiej. Za troskę o świątynię składam serdeczne „Bóg zapłać!”. Na najbliższą niedzielę proszę o przygotowanie świątyni rodzinę  Pana Henryka Torłop.