Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 24.05.2015

1.  Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny. W Liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Mszę św. i nabożeństwo „Majowe”  odprawimy o g. 830.

2.  Do końca miesiąca maja – zawsze przed wieczorną Mszą św. – odprawiamy nabożeństwo   „Majowe”  ku czci NMP. W niedziele Majowe po Mszy św. o g. 1200.

3.  W „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili wspomnienia:
we wtorek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

4.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Oddajemy cześć Najwyższemu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.

5.  Zbliża się „Boże Ciało”. Procesja wyruszy tą samą trasą jak w roku ubiegłym. Prosimy o przystrojenie domów i sąsiedzką pomoc przy budowie ołtarzy. Ołtarze przygotowują tak jak w latach poprzednich:
I    –  mieszkańcy wsi Trutnowy z dawną „dwójką”;
II   –  mieszkańcy Wróblewa;
III –  mieszkańcy Trutnowa z dawnej „jedynki” oraz Pan Wiktor Wrzeciono z sąsiadami;
IV –  mieszkańcy Miłocina

6.  Dzieci rocznicowe i komunijne oraz dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę        niesienia poduszek i sypania kwiatków we wtorek i czwartek o g. 1850 po Mszy św. i Majowym.
Zapraszamy także Panie i starsze dziewczęta, które chciałyby pomóc w przygotowaniu dzieci.

7.  Sołtys i Rada Sołecka zapraszają dnia 25 maja 2015 r. (poniedziałek) o g. 1900 na zebranie wiejskie, na którym będą omawiane sprawy bieżące. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Trutnowach.

8.  Wczoraj nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P.Wiesława i Katarzyny Wołosz. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie P. Jakuba i Anny Benedyk.

9.  Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

10.  W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Edmunda Robacewskiego, zamieszkałego w Trutnowach, ul. Łokietka 31 – przeżył 65 lat; oraz śp. Stanisława Pawłowicza, zamieszkałego Grabiny Zameczek, Łąkowa 21 – przeżył 82 lata.

Wieczny odpoczynek …

Intencje Mszy Świętych

Niedziela: 24. 05.
830   ++  Zofię, Stanisława i zmarłych z rodziny Lasotów