Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 05.06.2016

1. Przez cały miesiąc czerwiec – zawsze po wieczornej Mszy św. – odprawiamy nabożeństwo „Czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu w „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili Wspomnienia:
    w środę – Św. Jadwigi , Królowej;
    w piątek – Bł. Bogumiła, biskupa;
    w sobotę  – Św. Barnaby, Apostoła.
  3. Dzisiaj obchodzimy po raz IX „Święto Dziękczynienia”. Hasło tegorocznej uroczystości: „Chrzest Darem Miłosierdzia”, nawiązuje do dwóch wielkich jubileuszy: 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.
    Z tej racji przed kościołami w całej Polsce odbywa się dzisiaj zbiórka przykościelna na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablotach ogłoszeniowych w naszych kościołach.
  5.  Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina
  6. Heleny Heromińskiej. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypada rodzinie  „Młodej Pary” Wysocki – Szarmach.
  7. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 05. 06.
830brata Mariana Maliszczak
1030 (Wróblewo) +  ojca Erharda Bendzmer z okazji urodzin
1200 + Józefa Bzdzikot w 1 r. śmierci