Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020r.

1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza”rozpoczyna „Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego”. W ciągu całego tygodnia w czasie Mszy św. będziemy się modlili o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

2. W „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy obchodzili:
– jutro wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
– w środę święto Św. apostołów Filipa i Jakuba;
– w piątek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
Msze św. w tych dniach odprawiamy jak w dni powszednie!

3. Rozpoczął się miesiąc Maj – poświęcony czci NMP. Nabożeństwa „Majowe” odprawiamy w dni powszednie na zakończenie Mszy św.;  w niedziele  „Majowe” po Mszy św. o g. 1200.

4. Ze względu na Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, która przypada w tym roku w piątek, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od potraw mięsnych.

5. Nasz kościół na pełnie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowały te same osoby, które przygotowały kościół na święta. Za piękne świąteczne dekoracje, ale także za ich demontaż i zabezpieczenie na rok przyszły dziękujemy. Za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać”!  Na następny tydzień ze sprzątaniem naszego kościoła wracamy na „Dwójkę”!!! Rozpoczynamy od rodziny P. Koseda.

6. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 03. 05. – (IV Niedziela Wielkanocna)
830 ++ Stefanię i Józefa Rozum oraz Anielę i Józefa Sulej
1030 (Wróblewo) o zdrowie i Boże błogosławieństwo w Rodzinie oraz o B. błog. i opiekę dla ich Rodziców
1200 ++ Joannę i Pawła Samp

Poniedziałek: – 04. 05.
830 do Ducha Świętego o szczęśliwe zdanie matury dla chrześniaczki Natalii Laskowskiej

Wtorek: – 05. 05.
1800 o łaskę zdrowia i dalszy szczęśliwy przebieg leczenia dla siostry Barbary

Środa: – 06. 05.
1800 dziękcz. z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Rodziny Stubba i o Boży patronat dla ich Firm.

Czwartek: – 07. 05.
1800 (Wróblewo) ++ Helenę i Stanisława

Piątek: – 08. 05.
1800 o łaskę zdrowia dla Jana