Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

1. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik, który jest miesiącem Różańca Św. Nabożeństwa Różańcowe” będziemy odprawiali:
w dni powszednie różaniec w łączności z Mszą św. wieczorną o g. 1800.
W niedziele różaniec będziemy odmawiali 20 minut przed każdą Mszą św.

2. W „Kalendarzu Liturgicznym” będziemy w tym tygodniu obchodzili:
– w poniedziałek wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
– we wtorek: Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
– w środę wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła;
– w piątek wspomnienie Św. Aniołów Śtróżów.

3. W tym tygodniu przypadają „Dni Eucharystyczne”: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Naszych chorych odwiedzimy w piątek w godzinach przedpołudniowych. Jednak zgodnie ze wskazaniem duszpasterskim nowego Administratora Apostolskiego naszej Archidiecezji – Ks. Bpa Jacka Jezierskiego – Kapłani będą odwiedzali chorych na ich wyraźne zaproszenie.

4. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w najbliższą sobotę w Wiślinie, zapraszamy na ostatnie spotkanie w naszym kościele we wtorek, po Mszy św. o g. 1800.

5. W środę na Mszę św. wieczorną o g. 1800 zapraszamy „Żywy Różaniec”. Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic.

6. Nasz kościół na pełnienie Eucharystii w nowym tygodniu przygotowała rodzina P. Grażyny i Zdzisława Rossa. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Na następny tydzień przygotowanie kościoła przypadnie rodzinie P. Izabeli i Ryszarda Klawa.

7. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Migrantów i uchodźców przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos. Natomiast za tydzień „taca” na Świętopietrze.

8. Ministranci rozprowadzają nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela: – 27. 09. – (XXVI Niedziela Zwykła)
830 ++ Jana i Konstancję Kamińskich; Henryka i Genowefę Kudelskich
1030 (Wróblewo) Dziękczynna po zbiorach „Dożynki” – Sołectwo Wróblewo
1200 ++ męża Józefa Kwir i jego matkę Janinę